e-Arsiv Nedir - Güneş Elektronik Cihazlar ve Ticaret LTD. ŞTİ.

  Güneş Elektronik  Ltd. Şti., 1993 yılında kurulduğu dönemden bu yana Türk bilgi işlem piyasasının saygın dağıtım kanallarının ve LOGO A.Ş.’ nin bayiliğini ve çözüm ortaklığını yapmış, müşterilerinin iş yapma biçimlerine uygun donanım, yazılım ve hizmetleri temin etmiştir.

Galeri

İletişim

İkitelli O.S.B. Bağcılar Güngören San. Sit. Metro İş Merkezi B Blok K:2 No:39 Başakşehir – İstanbul

info@guneselektronik.com

(0212) 210 94 86/87

Genel Bakış

Logo e-Arşiv Nedir?

Logo E-Arşiv

e-Arşiv uygulaması, e-Fatura kapsamında olan ya da olmayan işletmelere ve nihai tüketicilere e-Fatura düzenler, faturanın ikinci nüshasını elektronik olarak korur ve ibraz etmeyi mümkün kılar.

Mevzuata uyumluluk

e-Arşiv uygulaması faturaları 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenler. İkinci nüshaları da elektronik ortamda muhafaza ve ibraz eder.

Yasal zorunluluk

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükelleflerin yasa gereği e-Arşiv uygulamasına geçmesi gerekir.

Daha yüksek hız, daha düşük maliyet

e-Arşiv uygulamasından yararlanan işletmeler iş süreçlerinde hız ve verimlilik artışı elde eder. Ayrıca kağıt faturaların basımı, hazırlanması, dağıtımı ve arşivlenmesi gibi işlemlerden kaynaklanan maliyetler de ortadan kalkar.

LOGO E-ARŞİV Nedir
Özellikler

e-Arşiv uygulaması, fatura süreçlerine hız kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra elektronik ortamda düzenlenmiş ve arşivlenmiş faturalara da kolayca ulaşma imkanı verir.

e-Arşiv uygulaması, işletmelerde kullanılmakta olan diğer yazılımlar, ERP sistemleri ve işletmenin genel iş süreçlerine kolayca entegre eder.
e-Arşiv ile hazırlanan faturalar, e-posta ya da SMS yoluyla alıcılara kolayca ve hızla gönderilebiliyor. Bu sayede fatura gönderim maliyetleri önemli ölçüde düşerken, faturaların gönderim sırasında kaybolması da engellenmiş oluyor.
e-Arşiv, elektronik ortamda kesilmiş ve arşivlenmiş faturalara kolayca ulaşarak geriye dönük sorgulama yapma imkanı veriyor.

Tüm satışlarında e-Arşiv çözümünü kullanan işletmeler, ödeme kaydedici cihaz (ÖKC) kullanma zorunluluğundan kurtuyor. Böylelikle maliyet avantajı elde ediyor.

Sıkça sorulan sorular
e-Arşiv uygulaması, Vergi Usul Kanunu uyarınca kağıt ortamında düzenlenmesi, muhafaza ve ibraz edilmesi gereken faturaların; 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesini sağlayan uygulamadır.

e-Faturada, sadece sistemde kayıtlı kullanıcılara e-Fatura gönderilebilir ve alınabilir. e-Arşiv uygulamasında e-Fatura kapsamı dışında kalan, bu uygulamadan yararlanmayan firma ve tüketicilere e-Arşiv Fatura kesilir. Ayrıca ikinci nüshası elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilir.

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükelleflerin e-Arşiv uygulamasına geçmesi yasal bir zorunludur. Fatura süreçlerini hızlandırmak, verimliliğini artırmak, maliyetlerini düşürmek isteyen tüm firmalar da e-Arşiv uygulamasından yararlanır.

Fiş ve faturalarını milyonlarca müşteriye ulaştırmak zorunda olan firmalar, e-Arşiv ile operasyonel yüklerini düşürür. Böylece zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Müşteri hareketlerinin yoğun olduğu işletmeler e-Arşiv ile faturaları hızla işleyip gönderir. Kesilmiş herhangi bir faturaya sonradan erişim ihtiyacı söz konusu olduğunda, ilgili fatura saniyeler içinde bulunur. Böylelikle fatura kaybı söz konusu olmaz. e-Arşiv çözümüyle faturalar elektronik ortama taşındığı için kağıt, baskı, posta ve arşivleme gibi maliyetler ve bunlara bağlı iş yükleri ortadan kalkar. Kağıt tüketimi minimum seviyeye indiği için her yıl yüz binlerce ağacın kesilmesi önlenmiş olur. e-Arşiv, şirketlerin kullanmakta oldukları kurumsal süreçlere ve ERP çözümüne de kolayca ve hızla entegre olur. Böylelikle işlerinize büyük fayda sağlar.

eLogo Özel Entegratörlük Hizmeti; 7/24 aktif çalışan, hızlı ve güvenli bir sistem sağlar. Böylece, ilgili işlemler teknik yeterliliğe sahip, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan özel entegrasyon izni almış hizmet sağlayıcısı eLogo’nun bilgi işlem sistemi tarafından gerçekleştirir.
Logo Yazılım'la 1-0 öne geçmek için hemen arayınız!Bize Ulaşın!
+